Endüstriyel Blender Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Endüstriyel Blender Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

29 Eylül 2021

Endüstriyel blender çok fazla ismi duyulmayan bir blender çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaygın olarak kullanılan blender sebze, meyve ve benzeri ürünleri karıştırmaya ve parçalamaya yarayan mutfak yardımcı ekipmanı olarak tanımlanabilir. Peki, endüstriyel blender nedir? Endüstriyel blenderin normal blenderden farkı nedir?

  • İlk farklılık olarak ebat yani boyut farkı karşımıza çıkar. Mutfak tipi, evde kullanılan blenderlar endüstriyel blendera göre daha küçüktür. Bunun nedeni endüstriyel blenderın genellikle profesyonel mutfaklarda kullanılması ve birden fazla kişiye hizmet vermesi amacı ile tasarlanmasıdır.
  • Ev tipi olarak nitelendiren mutfak blenderlarında sadece sebze, meyve benzeri ürünler karıştırılır ya da parçalanabilir. Ancak ev tipi blenderların aksine endüstriyel blenderlarda buz kırma özelliği de mevcuttur.
  • Ev tipi olan blenderlar daha ufak bir motora sahiptir. Endüstriyel blender ise birden fazla kişiye hizmet sunmak için kullanılacağından daha büyük ve güçlü bir motora sahiptirler.
  • Blender denilince genellikle kafelerde ya da barlarda yapılan içecek karışımlarında bu aletin yaygın olarak kullanıldığı akla gelir. Ancak blenderın yeteneklerini sadece bununla nitelendiremeyiz. Özellikle endüstriyel blenderlarda kullanım kapsamı oldukça geniştir. Barın içersinde kullanıldığı gibi mutfakta da sıvı karışımlar, püre ya da sos yapımında da kullanılabilir.

 

İlk olarak endüstriyel blender temin edilirken alacağınız ürünün markasının güvenilir olması oldukça önemlidir. Bunun nedeni endüstriyel blenderın alındığı zaman uzun süre kullanılmasıdır. Özellikle bu tarz elektronik ürünlerde, arızalanmalar çok fazla olabilmektedir. Bu arızalanmalarda ürünün bir süre kullanamayacağı, bir süre hizmet veremeyeceği; bunun yanı sıra herhangi bir kontak esnasında yangın vakasına sebep olabileceği aklınıza gelmelidir.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Almış olduğunuz ürünün garantili olduğunu ve garantisini kaç yıl devam edeceğini net bir şekilde öğrenin. Çoğunlukla yeni almış olduğunuz bu tip blenderlarda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak ilerleyen süreçte ürününüzün garantisini bulunması sizin için avantaja dönüşecektir.
  • Blender aldığınız yerin güvenilir olduğundan kesinlikle emin olun. Satış sonrasında destek ve hizmet için veya ürün tesliminde herhangi bir sorun yaşamamak adına sizler için büyük bir avantaj sağlar. Bunun yanı sıra ürünün problemli olarak sizlere teslim edilmesinde de hemen değişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle bu konu ile ilgili canınız sıkılmaz.
  • Ürünü almadan önce dikkatlice inceleme yapın. Alacağınız ürünün sizi tatmin edeceğinden emin olun. Eğer yüksek kapasitede olan bir işletme için endüstriyel blender alıyorsanız, çift modellere tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra büyük hazneli olan endüstriyel blenderlarda yüksek kapasiteli işletmelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek kapasiteli işletmelerin yanı sıra müşteri alanı içerisinde bu blenderların kullanımını sağlayacaksınız sessiz çalışılan modelleri satın alabilirsiniz.
  • Ürün seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir başka hususta aldığınız ürünün çalışma prensibidir. Endişe blenderlarda ürünün içerisine koyacak olduğunuz ürünlerin tam anlamıyla homojen bir şekilde karıştırılması önemlidir. Bu nedenle homojen şekilde karıştıracak olan ideal bir teknolojiye sahip olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Yoksa bu durum sizi sıkıntıya sokabilir.

Birbirinden farklı endüstriyel blender modellerimizi incelemek için El Blenderları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.