Buz Makinesi Nasıl Çalışır?

Buz Makinesi Nasıl Çalışır?

19 Ağustos 2021

Endüstriyel mutfaklarda çok çeşitli makineler kullanılarak farklı işlevler gerçekleştirilebilir. Bu makinelerden biri de buz makineleridir. Buz makineleri tatlı ve tuzlu sulardan buz üretimi yapan makinelerdir. Bu makinelerin en önemli özeliklerinden birisi ise su soğutmalı veya hava soğutmalı biçimde çalışıyor olmasıdır. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen buz makineleri özellikle de çeşitli işletmeler tarafından fazlasıyla kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere “Buz Makinesi Nasıl Çalışır?” sorusuna cevap vereceğiz.

Buz makinesi çalışma prensibi ile  alakalı olarak çok fazla araştırma da yapılmaktadır. Buz makineleri suyu püskürterek suların buza dönüşmesini sağlar. Su tankına dolan su, su pompası yardımıyla soğutmanın gerçekleştirildiği bölgeye sürekli su püskürterek buz oluşumunu gerçekleştirir. Buz makineleri fincan buz üretirler. Bunun sebebi ise soğutmanın meydana geldiği bölümün fincan tipinde olmasıdır. Su soğuk bölüme püskürtülerek, fincan şeklindeki alana yapıştırılır. Böylelikle buz kalınlaşmaya ve fincanın içi de dolmaya başlar. Fincan yapı içerisinde yer alan buz uygun dolgunluk seviyesine geldiğinde buz makinesinin termostatı otomatik yapılır. Buz makinesi bir taraftan buz yaparak tükettiği suyu su valfininin açarak tamamlar. Diğer taraftan ise soğutma sistemi kapsamındaki gaz valfin açılarak soğutma işlemi durdurulur.

Soğutma sistemi çalışmasına devam ederken gaz kompresörü soğutma işlemini gerçekleştirmeden sıcak gazı soğutma bölmesine iletir. Bu döngüde metal fincanlar ısınmaya başlar ve dolu fincan tarafındaki buzların yapışan kısımları da erir. Böylelikle buzların büyük kısmı buz saklama haznesi içerisine dökülmeye başlar. Termostat belirli olan ısınma seviyesine geldiğinde ise buz makinesi döngüyü tekrarlar. Bu döngü ise buz saklama haznesi içerisindeki termostat haznenin dolu olduğu anlaşılana kadar sürekli olarak tekrarlanır.

Buz Makinesi Fiyatları

Endüstriyel mutfaklar başta olmak üzere evlerde de çoğu zaman tercih edilen buz makineleri çok kullanışlı bir makinedir. Özellikle de sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan buz makineleri sıcak bölgelerde daha çok tercih edilmektedir. Evlerde, çeşitli işyerlerinde ve işletmelerde tercih edilen buz makinesi ile birlikte buz üretimi artık çok daha kolay! Buz üretilerek içeceklere katılan buzlar sayesinde sıcak havalarda insanlar soğuma hissine kapılabilir.

Buz makinesi fiyatları konusunda araştırma yapan kişiler de yine ekonomilerine en uygun buz makinesini talep etmesi için GustoMarkt'ı tercih edebilir. GustoMarkt, birçok üründe olduğu gibi buz makinesinde de yine çok kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara sizlerle buluşturmaktadır. Son derece uygun fiyatlar karşılığında satın alabileceğiniz buz makineleri sayesinde sizler de çok sıcak iklimlerde ferahlayabilecek ve daha iyi bir ortam içerisinde olabileceksiniz.

Restoran, kafe, lokanta ve buna benzer işletmelerde müşterilerin sıcak havalarda daha serinlemesini sağlayabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti açısından da son derece önemli olan buz makinelerini sizler de tercih ederek müşterilerinize daha iyi hizmetler sunabilirsiniz. En uygun ve kaliteli buz makinelerinin siparişi için https://www.gustomarkt.com/buz-makineleri sayfasını ziyaret edebilir ve istediğiniz makineyi sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.