Endüstriyel Buz Makinesi Ne İşe Yarar?

Endüstriyel Buz Makinesi Ne İşe Yarar?

23 Ocak 2023

Endüstriyel Buz Makinesi Ne İşe Yarar?

Endüstriyel buz makineleri, özellikle de dünya genelindeki gıda sektörünün artması ve çeşitli buz ihtiyaçlarının oluşması ile hayatımıza dahil olmuştur. Sanayi devrimi ile beraber gerçekleşen yenilikler, bu makinelerin gelişimi noktasında da büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple de günümüzde birçok firma ve işletme buz makinesi üreterek bunları şahıslara ya da işletmelere pazarlamaktadır.

Endüstriyel buz makineleri, günümüz şartları birçok koşul altında ve alanda çalışmaktadır. Bu buz makinelerinin kullanımları genel olarak ürün saklama bazında olsa da bazıları ürünlerin sergilenmesi için de tercih edilir. Pastaneye gittiğimiz zaman raflarda gördüğümüz ürünler genel olarak bu makinelerin içerisinde saklanmaktadır. Bu sayede hiçbir bozulma yaşamadan istenen sıcaklık değerleri içerisinde tutulmuş olurlar. Bununla beraber, endüstriyel buz makineleri de yine çok sayıda çalışanın bulunduğu sektörlerde yiyecek ve içecek saklamak için tercih edilmektedir.

Endüstriyel Buz Makinesi İşlevleri Nelerdir?

Endüstriyel buz makineleri birçok iklim değeri içinde kullanılmaktadır. Sıcak iklimler içerisinde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda ılık iklim şartları içerisinde de yine bu makinelerin aktif olarak tercih edildiği görülür. Bunun sebebi ise oluşan buzun istenen değer aralıkları dahilinde saklanarak her zaman kullanıma hazır halde bulunmasıdır.

Eskiden de buzlar kullanıyor ve özellikle de içeceklerin içerisine atılarak tüketiliyordu. Üretim yöntemi olarak çok daha ilkel tekniklerin kullanılması, dünya genelindeki ihtiyacın karşılanmasına yönelik bir kolaylık sağlamıyordu. Bu sebepten dolayı da günümüzde bu eski yöntemler terkedilerek yalnızca endüstriyel buz makinesi modellerinin kullanımına geçilmiştir. Bu makinelerin üretmiş olduğu buz sayısı çok fazla olduğu için her an istenen seviyedeki buz rakamlarına erişim sağlamak mümkündür.

Endüstriyel buz makinesi modelleri ile yoğun olarak karşılaştığımız bir diğer nokta da deniz ürünleri üzerinde satış gerçekleştiren dükkanlar ve marketlerdir. Bu deniz ürünleri balık, yengeç ve bunun gibi birçok çeşit ürün olabilir. İstenen soğukluk derecesinde tutulmadığı zaman kısa sürede bozulan bu ürünler, endüstriyel buz makinesi modelleri sayesinde her zamanki tazeliğini koruyabilmektedir. Bu kapsamda bir işletme kurmak istiyorsanız, yapacak olduğunuz ürün tercihlerine ve miktarlarına göre bir endüstriyel buz makinesi tercih etmeli ve tüm boyutları buna göre ayarlamalısınız. Bu sayede istenen verimi elde ederek deniz ürünlerinin de saklanmasını başarabilirsiniz.

Endüstriyel buz makinesi modelleri, elde etmek istediğiniz buz çeşidinin şekline kadar birçok noktayı detaylı bir şekilde ayarlamaktadır. Bu buz tasarımlarının elde edilebilmesi sayesinde sizler de ürünlerinizi rahatlıkla tercih edebilir ve buz makinelerinin içerisinde saklayarak güvenli bir koruma sağlayabilirsiniz.

Endüstriyel Buz Makinesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Buz makinesinin çeşitli özelliklerinin yanında kullanım alanlarının neler olduğu da merak edilmektedir. Endüstriyel buz makinesi, çeşitli kullanım amaçlarına sahip olduğu için kullanım alanlarında da birçok farklılığa sahiptir. Bu nitelikler ile beraber kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Endüstriyel mutfak alanları
 • Gıdaların ihracat ve ithalat yapıldığı alanlar
 • Hipermarket ve süpermarket alanları
 • Balıkların üretim ve satışının yapıldığı çiftlikler
 • Fırınlar
 • Pasta imal edilen alanlar
 • Tavuk kesimhaneleri
 • Kimya fabrikaları
 • Beton santralleri
 • Restoranlar ve oteller

Endüstriyel buz makinesi modelleri, yukarıda saymış olduğumuz birçok alan içerisinde kullanılmaktadır. Ticari amaç ile hizmet veren sektörler, endüstriyel buz makinelerine fazlası ile ihtiyaç duyar. Bunlar balık satışının yapıldığı alanlar, beton santralleri, süper marketler ve balık üretim çiftlikleri gibi ticari alanlardır. Farklı kapasiteler ile üretilmesi, bu makinelerin her ticari alan içerisinde kullanım yapabilmesine olanak tanımaktadır. Bu sebeple de birçok alan üzerinde bu makineler ile karşılaşırız.

Özellikle de endüstriyel mutfak alanları içerisinde önem sahibi olan buz makineleri, çeşitli şekillerde üretilerek hem tatlı hem de tuzlu su üzerinden buz üretimi yapabilmektedir. Bunun yanında, hava ve soğutma sisteminin kullanılması ile çalışıyor olması, onu diğer birçok makineden ayrı tutan özelliktir. Eğer sizler de bu kapsamda üretim ya da satış yapacaksanız, işletmeniz için birçok endüstriyel buz makinesi arasından tercih yapabilirsiniz.

Endüstriyel Buz Makinesi Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel buz makineleri, üretim şekilleri ve boyutları ile birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Özellikle de çok fazla kaplamayan bir boyuta sahip olması, işletmeniz içerisinde dar alanlarda dahi kullanım yapabilmenize olanak tanır. Bunun yanında, tasarımı ile de büyük bir şıklık faktörüne sahip olan bu makineler, kullanım yapacak olduğunuz alanın daha şık gözükmesini sağlar.

Endüstriyel buz makinelerine ait avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Set üstü modellerine sahip olması ile beraber tezgah üzerinde de kullanım yapabilir ve alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Çeşitli kilo ve çalışma saati ayarı olması sebebi ile ürünlerinizde yüksek kilo tercihlerini yapabilir ve kullanım süresinde ayarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerin bazılarında yer alan otomatik temizleme seçeneği, üretimden sonra iç kısımda temizleme yaparak tahsis ettiğiniz buzların hijyenik bir şekilde kalmasını sağlar. Bununla beraber, ekstra bir temizlik yapma ihtiyacından da kurtulmuş olursunuz.
 • İhtiyaçlarınıza göre çift bölmeli buz makineleri de vardır ve üretim yapacak olduğunuz adede göre bu çeşitler üzerinde tercih gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dondurma makinesi özelliklerine sahip olan makineler de bulunur ve bunlar çeşitli litre aralıkları ile çalışır.
 • Kendinden hazneli özellikleri sayesinde basit bir çalışma prensibine erişebilir ve daha verimli işlemler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Farklı waat değerlerine sahip olarak üretilmesi, buz oluşumlarının daha kısa zaman dilimlerine yayılmasını sağlar.

Bu ve bunun gibi çeşitli avantajlara sahip olan endüstriyel buz makineleri, sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilerek en iyi hizmeti verme amacı ile üretilir. Bu sayede sizler de kendi aramış olduğunuz niteliklere göre bu ürünleri inceleyerek işletmeniz içerisine ekleme yapabilirsiniz.

Endüstriyel Buz Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Endüstriyel buz makineleri, sektör içerisinde birçok çeşit ile üretilir. Bu çeşitlerin kendi modellerine göre özellikleri ve çalışma prensipleri bulunur. Farklı kapasite miktarları ve watt değerleri, bu özelliklerden bazılarıdır. Fiyat bakımında da etki sahibi olan bu özellikler, bir ürünün yaptığı işleve göre çeşitli fiyat aralıkları ile oluşturulur.Endüstriyel buz makinesi fiyaları için modeller üzerinde inceleme yaparak kendi ihtiyaçlarınıza göre ekonomik fiyat aralıklarından yararlanabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.