Endüstriyel Bulaşık Makinesi Çeşitleri Nelerdir ve Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Çeşitleri Nelerdir ve Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

30 Eylül 2022

Endüstriyel bulaşık makinesi, birçok isimle anılan çok yönlü bir makinedir. Bu isimlerden birkaçı şu şekildedir:

 • Sanayi türü bulaşık makinesi
 • Profesyonel bulaşık makinesi
 • Ticari türü bulaşık makinesi

Bu çeşitli isimlerle de bilinen endüstriyel bulaşık makinesi, günümüzde gıda sektöründe yaşanan artış sebebiyle çok daha fazla önem kazanmıştır. Bunun yanında gıda ürünlerinin çeşitliliğinin artması ve iş yükünün git gide artış yaşaması da yine bu ürünler üzerindeki ilginin artmasına sebep olmuştur. Birçok alanda kullanımı sağlanan endüstriyel bulaşık makinesi, sıklıkla şu alanlarda tercih edilmektedir:

 • Catering hizmeti veren firmalar
 • Oteller
 • Kafeler
 • Pastaneler
 • Barlar
 • Restoranlar

Bu ve bunun gibi su, işçi, enerji ve zamandan tasarruf etmek isteyen işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Endüstriyel bulaşık makinesi sağlamış olduğu yenilikler ve teknolojinin getirdiği hız özelliği sayesinde işletmelerin yükünü fazlasıyla azaltmıştır. Dakikalar içerisinde yıkama yapan bu makine, kurutma özelliği sayesinde de çalışanlara destek olmaktadır. Su kullanım oranının düşük olması ve bu sayede kazanılan enerji ile işletmeler birçok anlamda tasarruf yapmaktadır. Endüstriyel bulaşık makineleri her daim minimum su, maksimum verim bazında çalışırlar. Bu sayede yüklü bulaşıkları dahi kısa süre içerisinde yıkayacak ve bunun yanında da birçok alanda işletmenize kazanç katmış olacaksınız.

 

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriyel bulaşık makinesi fiyatları, genel olarak sunulan çeşitlerin farklılığına göre değişkenlik gösterir. Hangi işletmeyi yönettiğiniz ve o işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak olan makinenin özellikleri sizin için en önemli faktörlerdendir. Bu durumları iyi analiz etmeli ve tercihinizi o şekilde yapmalısınız. Aksi taktirde satın almış olduğunuz makineniz bulaşıklarınızı yetiştiremeyecek ya da istenilen verimi sağlayamayacaktır.

Gün geçtikte endüstriyel bulaşık makinesi özellikleri arttırılmakta, iyileştirilmekte ve çeşitleri de arttırılmaktadır. Bu arttırılan çeşitlilik arasında giyotin tip bulaşık makinesi, konveyörlü bulaşık makinesi çeşitleri de bulunmaktadır. Çeşitli çalışma şekilleri bulunan bu makinelerin özelliklerini sizler için anlatacağız.

 • Endüstriyel Giyotin Tip Bulaşık Makinesi:

Endüstriyel giyotin tip bulaşık makinesi, yukarıdan aşağıya doğru hareket sağlayan bir giyotin sistemi ile çalışır. Makine içerisinde bulunan alana sepet yerleştirilir ve sonrasında kapak kapatılarak yıkama başlatılır. Daha sonrasında ise zaman aralığı bitip yıkama sonlandığında aynı şekilde kapak açılarak temiz bulaşıklar elde edilir. Bu çalışma prensine sahip giyotin tip bulaşık makinesi, yoğunluklu olarak şu alanlarda tercih edilir:

-          Fabrikalar

-          Restoranlar

-          Oteller

Diğer alanlarda da tercih görülse de en çok kullanılan alan fabrikalardır. Sepet değiştirme avantajı sayesinde bulaşık işlerinizi hızlı bir şekilde halledecek bir sepet hazır da bekletilirken diğer sepeti hemen makineye yerleştirebileceksiniz.

Sıklıkla tercih edilen bu endüstriyel giyotin tip bulaşık makinesi, özellik bazında da diğer türlere nazaran çok daha fazla imkan tanımaktadır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

-          Müşterilere saatlik olarak 80 raf sayısı sunar

-          Saatlik olarak 1440 yemek sayısı

-          55 ve 65 derece aralıklarında yıkama sıcaklığı

-          84 derece bazında durulama sıcaklığı

Ve daha birçok özelliği bünyesinde barındıran bu makineyi, site üzerinde bulunan kısımdan sipariş edebilirsiniz. Özellikler her makinede aynı olmayarak genel anlamda bu şekilde sunulmaktadır. Daha detaylı bilgi için iletişim kanallarından irtibat kurabilirsiniz.

 • Konveyörlü Bulaşık Yıkama Makinesi

Bulaşık makineleri mutfakların olmazsa olmazlarıdır. Hele de büyük fabrikaların ve işletmelerin mutfaklarında yer almaları kesinlikle gereklidir. Yüzlerce ya da binlerce insanın bulaşık ihtiyacı normal makinelerle karşılanamayacağı gibi aynı zamanda da çok büyük bir enerji ve para zararına sebep olacaktır. Bu sebepten dolayı günümüzde konveyörlü bulaşık makinesi büyük ilgi görmekte ve işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Özel olarak hazırlanan bu konveyörlü bulaşık yıkama makinesi için yine aynı şekilde özel endüstriyel bulaşık makinesi deterjanı kullanılır. Bu yüklü makinelerin yaptığı işlevi karşılamak için ne yazık ki normal makinelerin deterjanları yetmemekte ve bu deterjanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Endüstriyel bulaşık makinesi fiyatları da yine aynı şekilde modellere göre değişkenlik gösterir. Bu bilgilere erişebilmek için site üzerinde ayrılan kısımdan modellere göz atmayı unutmayın.

Konveyörlü bulaşık makinesi özellikleri şu şekildedir:

-          Paslanmaz çelikten yapıldığı için uzun ömürlü bir yapıdadır

-          Genel olarak saatlik 100 sepet yıkayabilirler

-          Güçlü bir fana sahip olup kurutma işlemini kısa sürede tamamlarlar

-          Yıkama başına 3 litre su tüketilir

-          Konveyör sistemi sayesinde sürekli olarak yıkama ve kurutma sağlanır

-          Enerji, zaman ve su konusunda büyük bir tasarruf sağlar

-          Ayaklarında bulunan ayarlanabilme özelliği ile yüksekliği değiştirilebilir

-          55 ve 60 derece arası yıkama suyu sıcaklığı bulunur

-          80 derece civarında durulama suyu sıcaklığı bulunur

-          Saatte 1650 tabak yıkayabilir

Bu ve benzer özelliklerde konveyörlü bulaşık makinesi sahibi olmak için site üzerinden iletişime geçebilir ya da direkt olarak sipariş verebilirsiniz. Endüstriyel bulaşık makinesi ölçüleri farklı boyutlarda olduğu için ürünü detaylıca incelemeyi ya da firmaya sormayı unutmayın. Bu hususlara dikkat edildiği sürece işletmeler ve fabrikalar için kurtarıcı nitelikteki bu ürüne doğru imkanlarla sahip olabilirsiniz. Endüstriyel bulaşık makinesi deterjanı, diğer deterjanlara nazaran biraz daha yüksek fiyatlarda satılıyor olsa da işlevi bakımından çok daha avantajlıdır. Fabrikalarda, lokantalarda ve birçok işletmede sıklıkla tercih edilen bu makinelere sahip olmak için hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.