Endüstriyel Ocak Nedir? Nasıl Seçilmelidir?

Endüstriyel Ocak Nedir? Nasıl Seçilmelidir?

17 Aralık 2021

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan endüstriyel ocak; belki de bu tip mutfaklarda en sık kullanılan ve önem verilen ürünlerden birisidir. Profesyonel mutfaklarda en temel ihtiyaç olarak yer alan endüstriyel ocaklarla, ev tipi ocaklar arasında belirli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklar şu şekilde sıralanabilir;

-        Ev tipi ocaklara nazaran daha dayanıklı olan endüstriyel ocak; dayanıklı malzemelerden üretilmektedir.

-        Genellikle yoğun mutfaklarda tercih edilen endüstriyel ocak; özel olarak tasarlanmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerdir.

-        Üretiminde paslanmaz çelik kullanıldığı için kolaylıkla deforme olmazlar. Bu nedenle de leke tutmazlar.

-        Bu özelliklerin yanı sıra ev tipi ocaklardan ebat olarak da oldukça büyüktür. Ev tipi ocaklar genellik daha uygun küçük boyutlarda ve taşınması oldukça kolay malzemelerden üretilmektedir.

-        Endüstriyel ocak; ev tipi ocaklarına nazaran çok daha yüksek kalori doğrultusunda enerji vermektedirler. Bunun nedeni ise çok sayıda kişi için yemek pişirilebilmesi kapsamında çalışmasıdır. Ev tipi ocaklarında ise bu durum tam tersidir.

-        Endüstriyel ocakların üzerinde pişirilen yemekler, belli bir süre aynı ısıda kalabilirler. Bu bakımdan oldukça avantajlıdırlar. Ancak ev tipi ocaklarda bu mümkün değildir.

Endüstriyel Ocak Nasıl Seçilmelidir?

Endüstriyel ocakların birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle endüstriyel ocak seçerken; seçenekler arasında kaybolabilirsiniz! Ancak size için önemli olan mutfağınıza hangi ürünün daha uygun olduğudur. Peki, endüstriyel ocak nasıl seçilmelidir? İşte endüstriyel ocak seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar;

-        Endüstriyel ocak satın alacağınız firmayı dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Firmanın güvenli olmasına özen göstermeniz; alacağınız ocağında güvenilir olacağına işarettir.

-        Mutlaka mutfağınıza uygun olan bir endüstriyel ocak seçmelisiniz. Modelleri dikkatli incelemeniz; bu konuda size yardımcı olacaktır.

-        Özellik bakımından işinize yaramayacak ocağı satın almanız yanlış bir tercih olacaktır. Bu nedenle ocağı satın almadan önce birçok farklı yerden detaylı detaylı özelliklerini incelemeniz önerilmektedir.

-        Ocağı şekline göre değil kesinlikle özelliğine göre seçin. Endüstriyel mutfakta kullanacağı için her bakımdan değerlendirdiğinizde özellik ön plana çıkacaktır.

Endüstriyel Ocak Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriyel ocaklar; pastane, kafe, bar ve oteller için oldukça önemli ürünler arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise bu ürünlerin kısa süre doğrultusunda birçok kişi için yemek pişirebilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu gibi işletmelere sahip kişilerin soru sonra genellikle şu şekildedir; Endüstriyel ocak çeşitleri nelerdir? Endüstriyel ocak çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

-        Elektrikli ocaklar

-        Gazlı ocaklar

-        Set üstü ocaklar

-        Fırınlı ocaklar

-        Yer ocakları

Detaylı bilgi ve alışveriş https://www.gustomarkt.com/endustriyel-mutfak  için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.