Kahve Dükkanı Açarken Satın Alınması Gereken Ekipmanlar Nelerdir?

Kahve Dükkanı Açarken Satın Alınması Gereken Ekipmanlar Nelerdir?

02 Kasım 2022

Kahve Dükkanı Açarken Satın Alınması Gereken Ekipmanlar Nelerdir?

Günümüzde kahve dükkanı açmak, insanlar için büyük bir gelir kaynağı olarak maddi anlamda büyük kazançlar sağlamaktadır. Kahve seven bir ülke olmamız dahilinde işlek bir cadde içerisinde ya da bir mağazanın, okulun yanında kahve dükkanı açmak, çok daha kazançlı bir iş olarak geri dönüş sağlayacaktır. Kendinize güveniyor ve marka değerleri yüksek olan kahve satıcılarına nazaran çok daha kaliteli kahveler üreteceğinize inanıyorsanız, bu fikir sizler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

2013 yılına ait bir istatistikte, kahve dükkanları diğer restoranlara nazaran yaklaşık %8’lik bir daha fazla büyüme oranı yakalamıştır. Kahve tüketiminin de ülkemiz içerisinde yaklaşık %80’lik bir kesime hitap ediyor olması, şu anda yapılacak olan yatırımlar arasında en iyi seçeneklerden birisinin kahve dükkanı açmak olduğunu gösteriyor. Peki kahve dükkanı açarken genel anlamda nelere ve hangi ekipmanlara ihtiyacımız var? Gelin hep beraber inceleyelim.

Kahve Dükkanı Nasıl Açılır?

Güzel bir satışı olan ve marka değerinizin kolaylıkla duyulacağı bir kahve dükkanı açmak için öncelikle kendinize güzel bir dükkan alanı belirlemelisiniz. İşlek bir caddede bulunan görünür bir alan, trafiğin yüksek olduğu bir yol kenarı ya da üniversiteler, okullar, işyerleri ve de mağazaların yakını… Bu gibi alanlar bir kahve dükkanı için mükemmel bir konum haline gelmektedir. Yol üzerinden geçen insanlar bir kahve almak için uğrayabilir ya da iş çıkışlarında rahatlamak için araçlarından kahve alarak yollarına devam edebilirler.

Dükkanın yerini belirledikten sonra devlet tarafından gerekli kılınan bazı belgelere de sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar, yönetmeliklerde belirtilen izinler ve ruhsatlardır. Gıda yönetmeliğinde belirtilmekte olan izinleri ve iş yer açma, çalıştırma ruhsatına sahip olmalı, bu belgeleri de gerekli kurumlara teslim etmelisiniz. Tüm belgelere de sahip olduktan sonra dükkanınızın logosunu ve ismini belirlemeniz yeterli olacaktır.

Kahve Dükkanı Açmak İçin Gerekli Olan Ekipmanlar Nelerdir?

Kahve dükkanınızı açarken malzemeleri satın almadan önce iç dekorasyonu tamamlamanız gerekmektedir. Bu dekorasyon, satın alacak olduğunuz ekipmanların nereye yerleştirileceği konusunda da sizlere büyük bir yardımda bulunacaktır. Aksi taktirde satın alacağınız ekipmanları istediğiniz gibi yerleştiremeyecek ve mutfak içerisinde yer bulamama gibi sorunlarla karşılaşabileceksiniz.

Kahve dükkanları için gerekli olan ve tercih edilen ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bar Blenderi

Bar blenderi, özellikle de yaz aylarında tercih edilen soğuk içecekler için kullanılan mükemmel bir alternatif ekipman çeşididir. Bar blender ekipmanı ile beraber buzları, aroma için katmış olduğunuz meyveleri ve diğer birçok malzemeyi parçalayabilir ve karıştırarak ortak bir aroma elde edebilirsiniz.

Düşük yer kaplama özelliği ve küçük boyutu ile efektif bir kullanım imkanı sunan bu ürün, çeşitli boyutlar dahilinde ihtiyaca göre sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz boyutların sizin hedeflemiş olduğunuz müşteri kapasitesine göre olmasına dikkat edin. Bu duruma göre dükkan içerisindeki blender sayısını da arttırabilirsiniz.

  • Sıcak Çikolata Makinesi

Özellikle de çikolata seven insanların tercih ettiği bu içecek, sıcak çikolata makinesi sayesinde saniyeler içinde hazır hale getirilmektedir. Yapacak olduğunuz sıcak çikolatalar, bu makine ile çok daha uygun bir kıvama ulaşmakta ve çikolata aromasını daha fazla hissettirmektedir. Temizlemesi kolay ve büyük hacimli bu ürün, dükkan içerisinde bulunan müşterileriniz için mükemmel bir alternatif yaratacaktır. Kesinlikle dükkanınızdan eksik etmemeli ve yine hızlı bir sunum için talebiniz karşılığında bulunan miktarda makineye sahip olmayı unutmayın.

Sıcak çikolata makineleri, çok çeşitli markalar dahilinde sunulduğu için ekonomik fiyatlar dahilinde de kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

  • Sahlep Makinesi

Türk kültürünün bir vazgeçilmezi haline gelen sahlep makinesi, özellikle de kış aylarında ve soğuk günlerde sıklıkla tüketilmekte ve dükkan içerisinde müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Sahip olacağınız bu makine, istenilen miktarda sahlepi kısa sürede hazırlamak için tasarlanmış ve üretilmiştir. Elektrik devreleri ile oluşturulan bu ürün, istenilen sıcaklık ayarlarında çalışma kapasitesine de sahiptir.

Ülkemizde vazgeçilmez adetlerden bir tanesi de işe başlamadan önce sıcak bir kahve ya da sahlep içilmesidir. Bu sebepten dolayı dükkan içerisinde her mevsimde sahlep siparişi alabilirsiniz. Hem yazın hem de kışın sunabileceğiniz sahlepler, makine bazında uygun fiyatlar dahilinde sunulmaktadır. Fiyat aralıkları arasında tercihinizi yaparak internet üzerinden kısa sürede sipariş oluşturabilirsiniz.

 

  • Waffle Makinesi

Waffle, son zamanların en çok tüketilen tatlıları arasındadır. Özellikle de ülkemizde sıklıkla tercih edilen bu tatlı, waffle makinesi sayesinde çok daha kolay bir şekilde hazırlanabilir. Tost makinesini andıran bir yapıda bulunan bu makine, içerisinde bal peteğine benzeyen bir şekil bulundurur. Hazırlamış olduğunuz hamuru bu kısma yerleştirerek makineyi bastırmanız yeterli olacaktır. Belli bir süre aralığı içerisinde tatlınız hazır hale gelecek ve müşterilere sunabileceksiniz.

Waffle makinesi için birçok markadan sunulan farklı renk çeşitleri vardır. Dükkan dekorasyonunuza göre bu modeller arasında seçim yapmanız, dükkan içerisinde çok daha efektif bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak farklı fiyat listeleri arasından size uygun olanı tercih ederek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

  • Sıcak Teşhir Dolabı

Sıcak teşhir dolabı, dükkan içerisinde bozulma riski bulunan ürünleri saklayabildiğiniz bir dolaptır. Genellikle pastanelerde ve marketlerde de sıklıkla tercih edilir. Dükkanınıza katacak olduğunuz bu dolap ile beraber kahvelerinizin yanında sunabileceğiniz tatlıları saklayabilir ya da kahvelerinizin tazeliğini koruyabilmek için bu alanda saklayabilirsiniz.

Sıcaklık karşısında eriyen ve bozulan çikolata türlerini de bu alanda saklayabilirsiniz. Bu sayede ürün kaybının önüne geçerek çok daha olumlu bir dükkan ortamı yaratacaksınız.

  • Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve, sabahların vazgeçilmezi haline gelen bir kahve türüdür. Bunun yanında kişiler gün içerisinde de sıklıkla zinde kalmak ve uykusuzluk durumundan kaçınmak için tüketebilir. Bu sebepten dolayı da kahve dükkanlarının en çok tercih edilen kahvelerindendir.

Talebin fazla olduğu filtre kahve seçeneği, filtre kahve makinesi sayesinde kısa sürede bol miktarda kahve ortaya çıkarabilmektedir. Müşterilerinizin siparişlerine yetişebilmek için bu makinelerden kesinlikle dükkanınıza eklemelisiniz.

  • French Press

French press filtre kahve hazırlamak, süt köpürtmek ya da ıhlamur, nane limon gibi birçok şifalı içeceğin demlenmesi için kullanılan bir ekipmandır. Dünya genelinde sıklıkla dükkanlarda bulundurulan bu ekipman, birçok farklı boyutta ve çeşitte üretilir. Sizler de kahve dükkanınız için alacak olduğunuz french press ekipmanlarını farklı boyut seçenekleri ile tercih edebilirsiniz.

  • 3.Nesil Kahve Ekipmanları
  • Kahvenin direkt olarak çekirdeğini alarak ayıran, kavuran ve demleyen bir ekipman çeşididir. Bu ekipmanlar, demlenecek kahve türünü belirlemeniz için sizlere seçenekler de sunar. Bu sayede birden çok kahve türüne bu ekipmanlar dahilinde kısa sürede ulaşabilirsiniz.
  • Bu çok fonksiyonlu ekipmanlar, farklı markalar tarafından farklı fiyatlar ile üretilmektedir. Dükkanınız için ekonomik bir fiyat dahilinde bu makinelere sahip olabilirsiniz.

Bu ve daha birçok ekipman, kahve dükkanı açarken satın alınması gereken ekipmanlardandır. Açacak olduğunuz kahve dükkanına bu ekipmanları eklemeyi unutmayın. Sizler için daima kurtarıcı nitelikte olacak ve satışınıza hız katarak müşteri memnuniyetinizin artmasına yönelik katkıda bulunacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.