Latte Art Kalemi ile Sunumlarınızı Sanata Çevirin!

Latte Art Kalemi ile Sunumlarınızı Sanata Çevirin!

24 Mart 2022

Kahve sunumlarınızı sanata çevirmek ve insanların odağını çekmek için latte art kalemini kullanabilirsiniz. Kahvenizden mükemmel köpükleri sanata çeviren latte art kalemleri baristalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat kahve severlerin evinde de sıklıkla görebileceğiniz bir üründür. En fazla espresso kahvesinde tercih edilmektedir. Mikro ucu ve kolay kullanılabilir yapısıyla bir kaç pratikle kendinize özgü kahve desenleri oluşturabilirsiniz. Özellikle alüminyum yapıya sahip olan latte art kalemleri kahve severlerin vazgeçilmezidir. Çeşitli renklere ve çeşitli tasarımlara sahip olan bu ürün birçok işlevi ve deseni basit şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Sizde hemen bir tane latte art kalemi satın alarak kahve sunumlarınızı sanata çevirebilirsiniz!

Latte Art Kalemi Fiyatı 

Sunumlarınıza harika desenler oluşturabilmek için latte art kalemini kullanabilirsiniz. Latte art kalemi son dönemler kahve severlerin ilgi odağı olmuştur. Özellikle pandeminin ortaya çıkmasıyla kişiler kahvelerini kendi yapmakta ve yeni teknikler öğrenebilmek için latte art kalemini tercih etmektedir. Bu nedenle internet üzerinden sıklıkla aratılan konulardan birisi ise latte art kalemi fiyatları olmaktadır. Latte art kalemi fiyat rakamları pek çok unsura göre değişmektedir. Bu unsurlar ise şu şekildedir;

 

 • Fiyat rakamını etkileyen en önemlisi ise ürünün markasıdır. Her marka kendine özgü latte art kalemi tasarlamakta ve fiyat biçmektedir.
 • Bir diğer unsur ise latte art kaleminin özellikleridir. Çoğu latte art kaleminde farklı özellikleri bulunmaktadır. 
 • Latte art kaleminin adedi de önemli unsurlardandır. Eğer set alacaksanız daha fazla rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Kahve severler bir ya da iki adet Latte art kalemi satın alırken kahve dükkanları latte art kalemini set halinde satın almaktadır. 
 • Latte art kaleminin yapısıda fiyatlarda etki etmektedir. Alüminyum yapıya sahip olan Latte art kalemi daha fazla ücrete tabii tutulmaktadır. 

En fazla Tercih Edilen Latte Art Şekilleri

Latte art kalemi eşliğinde kullanabileceğiniz pek çok latte art tasarımı bulunmaktadır. Her ne kadar latte art kalemi ile özgün sunumlar çıkarmak önemli olsada sıklıkla kullanılan latte art şekilleri şu şekildedir;

 • Latte art kalp/ Genel olarak çiftlere özel yapılmaktadır. Yapımı kolay olan bu şekili sizde basit şekilde yapabilirsiniz.
 • Latte art gökkuşağı/ En fazla ilgiyi gören şekillerden biridir. Gıda boyası eşliğinde yapılmaktadır.
 • İşleme stili/ bu stil daha çok baristalar tarafından kullanılmaktadır. Serbest şekilleri içermektedir.

Latte Art Kalemi ile Kahve Tarifi 

Kendinize özgü şahane desenleri kahvenize uygulamak istiyorsanız birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Latte art yapımında gerekli malzemeler ise şu şekildedir;

 • Yoğun kıvamlı süt (barista sütünü tercih edebilirsiniz.)
 • Süt potu (Pitcher) 
 • Latte art kalemi
 • Kahve makinesi
 • Espresso 

Latte art yapılış aşamaları ise şu şekildedir;

 1. Aşama/ Kendinize uygun şekilde bir espresso hazırlayın. Yoğun kıvamlı olmasına dikkat ediniz. Yoğun kıvamlı köpüğe sahip olan kahveler üzerinde daha rahat desenler oluşturabilirsiniz.
 1. Aşama/ Soğuk sütü pitcher içerisine dökünüz. Burda pitcherin yarısını doldurabilirsiniz.
 1. Aşama/ Pitchere döktüğünüz sütü buharlı kahve makinesi eşliğinde buhar veriniz. Bu işlemi kahve iyice köpürene kadar uygulayabilirsiniz.

 1. Aşama/ Süt üzerinde oluşan baloncukları gidermek adına pitcheri birkaç kez tezgaha vurunuz.
 1. Aşama/ İlk etapta hazırladığınız espresso’yu fincana koyun.
 1. Aşama/ Pitcherdeki sütü espresso fincanına yavaş ve 10 cm uzakta olacak şekilde dökmeye başlayınız. Bu işlemi fincanın yarısına kadar uygulayınız.

 1. Aşama/ Uzaktan yaptınız işlemi daha yakından yapmaya devam ediniz.
 1. Aşama/ Son aşama ise herkesin en sevdiği aşamadır. Hazırladığınız kahve üzerine latte art kalemini kullanarak keyfinize göre çizimler ve desenler oluşturunuz. Afiyet olsun!
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.