Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

01 Nisan 2022

Meyve sıkacağı, meyve ve meyve suyu severler için oldukça kullanışlı araçlardır. Dışarıdan alınan meyve sularının içerisinde pek çok katkı maddesi ve koruyucu madde vardır. Bu nedenle meyve sıkacakları doğal, taze ve katkısız meyve suyu tüketmenin en kolay ve en konforlu yoludur. Her gün doğal meyve suları içmek sağlık ve enerji için çok faydalıdır. Hazırlanması için bir meyve sıkacağı iyi bir yardımcı olacaktır. Taze sıkılmış içecekler, süpermarket içeceklerinden daha lezzetli ve daha faydalıdır. Taze ve sulu meyve ve sebzelerden yapılan taze meyve suları sağlığa da oldukça büyük katkılar sağlar. Sindirim sisteminin çalışmasını normalleştirir, iştahı arttırır ve bağışıklığı güçlendirir.

Meyve sıkacakları sabah kahvaltılarınızı veya günün dilediğiniz zamanında ferahlamak ve mutlu hissetmek için meyveleri katı biçimlerindeyken içerisindeki mekaniği sayesinde suyunu çıkararak meyvenin özünü elde etmenizi sağlar. Bu meyve sıkacakları aynı zamanda havuç ve benzeri sebzelerin de suyunu elde etmede oldukça faydalıdır.

Meyve Sıkacağı Çeşitleri

Bir meyve sıkacağı seçerken, en sık hangi meyvenin tüketileceğini belirlemek gerekir. Ev, iş yeri veya restoran için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir sorusunu cevaplandırmadan önce hangi ürünlerin meyve suyunu en sağlıklı şekilde elde ettiğini bilmek gerekir. Bu meyve sıkacağı modelinin sahibinin tercihlerine ve isteklerine göre yüksek kalitede olması, uzun süre hizmet vermesi önemlidir. Güvenilir ve dayanıklı olmalıdır. Bu bileşenler çok önemlidir.

Elbette herkes meyveler ve sebzeler için doğru meyve sıkacağının nasıl seçileceğini merak etmektedir. Özellikle ilk defa meyve sıkacağı alacak bireyler için, alacakları ürünü uzun yıllar kullanabilmeleri açasından bu seçimler oldukça önemlidir. Bu arada birden fazla meyveyi kombine edip meyve suyu yapmaya yardımcı olan ürünler de mevcuttur. Üniversal modeller her türlü meyve ve sebzeye uygundur. Daha güçlüler, daha dayanıklılar. Bu ürünlerin görevi sadece sert meyveleri değil aynı zamanda yumuşak ürünlerden de meyve suyu üretebilmektir. Meyve sıkacaklarının çalışma ve mekanik anlamında çeşitleri vardır. Bunlar:

  • Merkezkaç: Bu tür cihazlar çok popülerdir ve talep görmektedir. Tabanında 3600 hızında dönen bir kıyıcı bulunan bir meyve sıkacağı altmış saniyede devir yapar. Bu tip makinelerde bir içecek yapmak için önce sebzeleri küçük parçalara ayırmanız gerekir. Daha sonra oluğa yerleştirilirler, ardından itici yardımı ile hepsi aletin içerisine doğru itilir.
  • Tek Vida: Bu ürünler hemen hemen her sebze ve meyvenin suyunu sıkmada yardımcı olur.
  • Çift Vida: Bu modellerin çalıştırılması oldukça zahmetlidir çünkü fazladan eylem gerektirir. Fakat bunun sonucunda harika bir meyve suyu elde edilir.

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Meyve sıkacakları özellikle doğal beslenmeye, vegan yaşam tarzına sahip kişilere ve meyve veya sebze suyu içmeyi seven herkese hitap eden ev eşyalarıdır. Doğal ve sağlıklı beslenmede önemli rol oynayan meyvelerin suları vitaminler ve diğer mineraller açısından oldukça zengindir.

Meyve sıkacakları ev, iş yeri, kafe veya restoran gibi işletmeler için farklı boyutlarda olabilir. Bu boyutlar ve makinenin barındırdığı özellikler fiyata büyük etki eder. El ile çalışan meyve sıkacakları gibi elektrikle çalışan meyve sıkacakları da oldukça fazla kullanılmaktadırlar. El ile çalıştırılan, mekanik kollar aracılığıyla meyve suyu sıkan aletlerin fiyat aralığı 200-500 Türk lirası iken elektronik makinelerin fiyatları boyutlarına ve mekanizmalarına göre 2000-12000 Türk lirası arası değişebilir. Kullanılacak alana göre en doğru meyve sıkacağı almak için tüm özellikler gözden geçirilmeli ve alınacak ürünün ihtiyaçları karşılayacağından emin olunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.