Paslanan Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Paslanan Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

01 Şubat 2022

Gündelik hayatımızda evimizde yer alan metal ya da çelik olarak tasarlanan tost makinalarının paslandığı durumu ile karşılaşıyoruz. Birçok mağazada satılan pas sökücüler kimyasal olarak genellikle sağlığımıza karşı büyük zararlar oluşturuyor. Buna ek olarak maddi konuda da bizleri etkiliyor. Oysa günümüzde bulunan pek çok doğal nesne ile pas lekesi neden kurtulmak mümkün hale geliyor. Paslanmış tost makinesini tekrar ışıl ışıl yapmak isteyen kişiler evlerinde bulunan maddeler ile birlikte bunu kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Patatesin Gücü

Bildiğiniz gibi patates sadece yemeklerde kullanılmıyor. Birçoğumuz pek çok elektrik deneyinde patates kullanıldığına şahit olmuşuzdur. Adeta mucizevi bir gıda olan patates meydana gelen pas için en ideal çözüm yolu oluyor.

Bir patatesi yarıya bölerek içerisine bir miktar bulaşık deterjanı dökünüz. Ardından paslı bölgeyi temizlemeye başladığınız takdirde pasın hızlı bir şekilde gittiğini göreceksiniz. Bu işlemi tekrarlayarak hızlı bir şekilde ışıl ışıl tost makinanıza kavuşabilirsiniz.

Limon

Evimizde bulunan limon en iyi pas çözücü ürünlerden birisi olmakta. Limonun içinde yer alan asitten dolayı pas temizliği üzerinde büyük bir başarı elde ediliyor. Sadece tost makinesi değil evinizde bulunan tüm metal eşyaları, limon ile temizleyebilirsiniz.

Limon ile birlikte pas lekesinin hızlı bir şekilde gittiğine şahit olacaksınız. Mevcut işlemi gerçekleştirmek için paslı bölgeye biraz tuz dökerek limon ile silmeniz gerekir. Limonla yaptığınız bu karışım pas lekesi doğru çözümlerden birisidir.

Keskin Sirke

Evimizde yer alan sirke, günlük hayatımızda yemeklerden temizliğe kadar pek çok noktada kullanılıyor. Özellikle çıkması zor pas lekeleri için sıklıkla tercih edilen doğal yöntemlerden birisidir.

Sirke ile ıslattığınız bezi paslı bölgeye sarmanız gerekir. Bir gece bu şekilde bir gece bu şekilde bekletmeniz yeterlidir. Ardından durulama yaptığınız takdirde pastan kurtulduğunuzu ve parlak bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz.

Karbonat

Evimizde yer alan karbonat paslanma konusunda en iyi yardımcı ürünlerden birisidir. Paslı bölgeyi biraz ıslatarak üzerine karbonat dökmemiz gerekir. Karbonatın pas lekesini yumuşatması amacıyla bir süre beklenmesi gerekir.

Bekledikten sonra bir fırça yardımı ile paslı bölgeyi ovmalıyız. Ardından durulama işlemiyle birlikte işlem biter. Karbonatın etkili olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda meydana gelen pas sıkıntısını en büyük nedeni tost makinesinin ıslak kalmasıdır. Bundan dolayı detaylı bir şekilde durulama yapmanız pas oluşumu engelleyecektir.

Yukarıda belirtilen çözümler doğal yöntemler ile günümüzde en iyi pas temizliğini sağlamaktadır. Ancak buna rağmen pas sökücü kimyasal ürünler sıklıkla tercih edilmekte. Bu durumlara karşı insan sağlığına zarar vermeyen pas sökücü ürünler tercih edilmelidir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.