Sanayi Tipi Kahve Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanayi Tipi Kahve Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

28 Aralık 2022

Sanayi Tipi Kahve Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve çeşitleri, Dünya üzerinde birçok ülke tarafından sıklıkla tüketilen ve gün geçtikçe de yeni tatların ortaya çıkartıldığı çeşitlerdir. Bu çeşitler, gün içerisinde evlerde de yoğun olarak tüketilir ve bununla beraber kişilerin vazgeçilmezi olmaya devam eder. Kahve yapım aşamaları, ev içerisinde genel olarak küçük çaplı kahve makineleri ya da farklı yöntemler ile gerçekleşir. Fakat işletmeler için aynı durum geçerli değildir. Sürekli olarak bir kahve talebinin yaşandığı işletmeler, doğal yollar ile kahve hazırlamak istediklerinde asla bu talebi karşılayabilecek güçte değildir. Bu talebin karşılanması için ya daha fazla elemanın çalıştırılması gerekir ya da müşteri sayısının kısıtlı tutulması istenir.

Makineler, günümüzde git gide gelişim gösteren bir yapıya bürünmüştür. Bunların içerisinde yerini alan sanayi tipi kahve makineleri, işletmeler için çok önemli bir yere sahiptir. Farklı modeller ile üretilmekte olan bu makineler, satın alınması dahilinde gereksinim duyulan tüm kahve taleplerine karşılık verebilecek özelliklere sahiptir. Birçok modelin yer aldığı bu sanayi tipi kahve makineleri, içerisinde barındırdığı hazneler ile de birbirleri arasında farklılıklar barındırmaktadır. Bu sayede birçok işletmenin ya da kurumun isteklerini karşılayabilecek bir özelliktedirler. Tamamen yeni nesil teknolojilere sahip olan sanayi tipi kahve makineleri bulunduğu gibi bunların daha alt segmentinde yer alan diğer sanayi tipi kahve makineleri de bulunur. Tamamen kendi seçiminize göre bu modeller arasında tercih yapabilir ve Türk kahvesi, espresso ve filtre kahve gibi daha birçok kahvenin üretimini kısa sürede yapabilirsiniz. Bu çeşitli kahveleri yapabilmek için makinenin bu özellikleri barındırıp barındırmadığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hangi Sanayi Tipi Kahve Makinesi Sizler İçin Uygundur?

Bir diğer adı endüstriyel kahve makinesi olan sanayi tipi kahve makineleri, satın alırken dikkatli bir tercih yapılması gereken makinelerdir. Eğer bu aşamada dikkatli davranmayarak yanlış bir makine tercihinde bulunursanız, işletmeniz içerisinde istenen verimi alamayarak kahveleri yetiştiremeyebilirsiniz. Bu ise işlerin aksamasına ve sizlerin dolaylı yoldan müşteri kaybetmenize neden olur.

Sanayi tipi kahve makinelerini tercih ederken ilk olarak bu makinelerin ne tür kahveler yapabildiğini incelemelisiniz. Bu faktör, makineler arasında yer alan en önemli faktördür. Yıllardır üretimi yapılmakta olan sanayi tipi kahve makineleri, sektör içerisine sunulurken genel olarak birçok kahve türü ile uyumlu olarak sunulur. Tasarımında da özellikle bu detaylara dikkat edilir ve kapsamlı bir makinenin oluşturulması hedeflenir. Bu sayede işletmenize gelen müşterilerde yüksek bir çeşitlilik elde eder ve çok daha fazla kazanç oranına erişme şansı yakalarsınız.

Sanayi tipi kahve makinesi seçimi yaparken, özel olarak dikkat etmeniz gereken hususlar bulunur. Bunları şu şekilde belirtebiliriz:

  • Kolay Hazırlık Aşaması:

Gün içerisinde birçok insanın kendine özgü bir rutini vardır. İnsanların tamamının aynı şekilde güne başlaması hali ile mümkün değildir. Kimi insanlar bir kahve ile başlamak ister kimisi ise daha farklı bir yol izler. Kahve ile güne başlamak, birçok faydası bulunan bir başlangıç şeklidir. Bu sebeple de genel olarak bir işletmeye gidilir ve işe ya da başka bir alana geçmeden önce bir kahve alınır. Bu noktada devreye giren sanayi tipi kahve makineleri, kolay bir programlama aşamasına sahip olmalı ve kısa sürede kahveyi müşteriye sunmalıdır.

  • Kahve Türü:

Satın alacağınız sanayi tipi kahve makineleri, yüksek ihtimalle tek bir kahve üzerinde çalışma sağlayacaktır. Bu aşamada sizin dikkatli davranmanız ve pazarlama yapacak olduğunuz kahve türüne göre bir seçim yapmanız gerekir. Bu alanda en çok tercih edilen tür ise sanayi tipi filtre kahve makinesidir. Birçok model üzerinde üretilen bu makineler, sağlamış olduğu litre bazında da birbirleri arasında bir farklılığa sahiptir. Bu sebepten dolayı müşteri potansiyelinizi ve günlük tüketim oranınızı hesaplayarak buna göre bir model tercihinde bulunmayı unutmayın.

  • Makine Kapasitesi:

Sanayi tipi kahve makinelerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu makinelerin kapasiteleridir. Kapasiteden kasıt demleme miktarının ne kadar olduğudur. Tek kişilik bir evde bu gibi bir özellik genel olarak aranmaz. Ancak bir işletme sahibiyseniz ve birçok kişiye aynı anda kahve hazırlıyorsanız, sanayi tipi kahve makinenizin kapasitesi sizler için büyük bir önem arz eder. Belirli litreler dahilinde bu kapasiteyi ölçebilir ya da direkt olarak ürün özelliklerine bakarak ne kadar kişiye hizmet verdiğini tahmin edebilirsiniz.

  • Sanayi Tipi Kahve Makinesi Maliyeti:

Eğer bir sanayi tipi kahve makinesi satın alacaksanız, bu aşamada makinenin maliyetini hesaplamaya dikkat etmelisiniz. Fiyat bazında birbirinden farklı değerlere sahip olan bu makineler, çeşitli özelliklere sahip olması sebebi ile bu geniş fiyat skalasına sahip olmaktadır. Sektör içerisinde çok ucuz rakamlardan oluşan sanayi tipi kahve makineleri bulunur. Bu şekilde kendi bütçenize uygun olarak bu makineleri tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki satın alacak olduğunuz sanayi tipi kahve makineleri, maliyet kadar kapasite ve servis konusunda da büyük bir öneme sahiptir.

  • Makineye Ait Ekstra Nitelikler:

Sanayi tipi kahve makineleri, işletmelerin vazgeçilmezi olan makinelerdir. Bu işletmeler, genel olarak yoğun oldukları için bazı durumlarda makineyi unutuyor olabilmektedir. Bu gibi durumlar sırasında kesinlikle otomatik olarak kapanan makinelerin tercih edilmesi gerekir. Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren bu makineler, belirli bir hazırlık aşamasından sonra ısıyı ve kapanma süresini kendisi ayarlamaktadır. Eğer sizler de bu gibi ekstra özelliklere sahip olmak istiyorsanız, sanayi tipi kahve makinesi çeşitlerini detaylı bir şekilde incelemeli ve bu niteliklere göre tercihte bulunmalısınız. Aksi takdirde yapılacak olan kahvelerin yanması ve fazla ısınması sebebi ile istenen verimi sağlayamayacağı durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu nitelikler, sanayi tipi kahve makinesi seçimi yapılırken kişilerin dikkat etmesi gereken niteliklerdir. Eğer bunların tamamını kendinize uygun bir şekilde ayarlayabilirseniz, işletmeniz ve firmanız için mükemmel bir makine tercihinde bulunmuş olursunuz. Bu sebepten dolayı da acele etmeden doğru bir inceleme ile istenilen sanayi tipi kahve makinesini seçmeye çalışın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.